Soňa Dobiášová

Soňa Dobiášová

- Lektorka a metodička

Jmenuji se Soňa a jsem lektorka angličtiny, španělštiny a češtiny pro cizince, metodička, markeťačka, administrátorka a ředitelka v jedné osobě. Kromě toho všeho se aktivně věnuji společenským tancům a jízdě na koni. Mou celoživotní vášní je učení se - hrozně ráda se dozvídám nové informace prakticky z jakéhokoliv oboru. V poslední době se věnuji studiu teorie učení se, myšlení a neurovědy. Mám to štěstí, že miluji svou práci, protože mě baví vymýšlet hodiny a nové projekty. Ráda si povídám s lidmi, protože se každý den dozvídám nové věci a těší mě každý malý pokrok, který udělají. „Ten, kdo se nikdy nedopustil chyby, se nikdy nepokusil o něco nového.“ Albert Einstein

Zuzana Marková

Zuzana Marková

- Lektor angličtiny

Jmenuji se Zuzana Marková a jako teenager jsem si představovala, že budu tlumočnice a umět spoustu jazyků. To se sice nenaplnilo, ale cizí jazyky a jejich učení mě stále baví. Díky práci v cestovních ruchu využiji převážně angličtinu, ale občas udělám radost i německy či španělsky hovořícím turistům, kteří si rádi popovídají svým mateřským jazykem. Kromě jazyků jsou mé záliby jednoznačně pohybové: jóga, horská kola a volejbal, který hraji závodně, a zároveň ho i trénuji. Díky volejbalu jsem se dostala na americkou univerzitu, kde jsem měla sportovní stipendium a nakonec jsem v USA strávila šest let, ať už studiem nebo cestováním po turnajích. Po studiu jsem se vrátila do rodného Krumlova a razím heslo „there is no place like home“ ale občas je dobré vycestovat a připomenout si to.

Romandi Louw

Romandi Louw

- Lektor angličtiny

Romandi Louw is an English language teacher from South Africa. She is a creative soul with a passion for language, art, cuisine and finding the beauty in our everyday lives. Through her extensive travels she has gained valuable life experiences and cultivated a love for learning and an interest in inspiring others to become passionate about learning as well. She believes in approaching English learning by integrating teaching methods and personal connections to enhance the overall learning experience and develop a deeper understanding of the English language.

Radka Krajňáková

Radka Krajňáková

- Lektorka francouzštiny a španělštiny

FJ a ŠJ jsem vystudovala na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Díky znalostem cizích jazyků jsem měla možnost studovat a žít v krásné Bretani v rámci stáže Erasmus, pracovně se podívat do Španělska, do Barcelony, nebo např. několik let pracovat v mezinárodní společnosti, kde jsem mohla denně používat a pilovat francouzštinu, španělštinu i angličtinu. Jazyky učím přes 10 let, moc mě to baví, protože i já se u toho hodně dozvím, poznám nové zajímavé lidi, nabíjí mě to a ráda každého seznámím s romantickou francouzštinou a roztančenou španělštinou. Ještě do nedávna jsem ve volném čase, když jsem zrovna nevymýšlela aktivity na kurzy, ráda četla, plavala, jezdila na kole, lezla po horolezecké stěně, zašla si do kina nebo do divadla … v poslední době mě nejvíce zabavuje moje malá dcerka :-) Každý den je jen jednou za život.

Marie Hotarová

Marie Hotarová

- Lektorka italštiny a francouzštiny

Jmenuji se Maruška a jsem lektorkou francouzštiny a italštiny. Miluji cestování, hlavně po Itálii a jižní Evropě! Mou velkou vášní je jídlo, procházky po krajině, zahradničení a aranžování květin. Kdybych nebyla lektorkou jazyků, tak bych nejspíš měla své vlastní květinářství. Během studií na MU v Brně jsem se vydala na 4 měsíční studijní stáž do Pisy v Toskánsku. Francouzštinu jsem dopilovala během ročního studia v Paříži a na jihu v Montpellier. Výuce jazyků se věnuji už 13 let. Stále mě ta práce moc baví! Snažím se nepředávat jen jazykovou znalost, ale i něco z kultury, zvyklostí té či oné země. Lektor je zároveň takovým malým ambasadorem země jazyka, který vyučuje. Kromě lektorství pracuji zároveň jako průvodkyně především po Českém Krumlově.